Minnesota Soybean Research
& Promotion Council

Biodiesel Open 2014

District 1, 2 & 3 Representatives

  1. Bill Zurn

    Bill Zurn
    Callaway, MN
    Phone: 218-849-5289
    Email: colzurn@yahoo.com

  2. Drew Parsley

    Drew Parsley
    Warroad, MN
    Phone: 218-791-7963
    Email: dcat4@hotmail.com

District 4 Representatives

  1. Jeffrey Larson

    Jeffrey Larson
    Evansville, MN
    Phone: 218-948-2895
    Email: jefren@gctel.net

  2. Jim Call (USB Director)

    Jim Call (USB Director)
    Madison, MN
    Phone: 320-598-3661
    Email: callfarms@yahoo.com

  3. Vernon Pooch

    Vernon Pooch
    Farwell, MN
    Phone: 320-283-5158
    Email: vjpooch3@runestone.net

District 5 & 6 Representatives

  1. Pat Sullivan

    Pat Sullivan
    Franklin, MN

  2. Paul Simonsen (Chairman)

    Paul Simonsen (Chairman)
    Fairfax, MN
    Phone: 507-557-8357
    Email: paulsim@means.net

District 7 Representatives

  1. Craig Bangasser

    Craig Bangasser
    Garvin, MN
    Phone: 507-763-3250
    Email: craigbangasser@gmail.com

  2. Gene Stoel (Treasurer)

    Gene Stoel (Treasurer)
    Lake Wilson, MN
    Phone: 507-879-3483
    Email: gstoel@frontiernet.net

  3. Jim Willers

    Jim Willers
    Beaver Creek, MN
    Phone: 507-673-2560
    Email: jimjillwillers@centurytel.net

District 8 Representatives

  1. Keith Schrader (Vice Chairman)

    Keith Schrader (Vice Chairman)
    Nerstand, MN
    Phone: 507-649-1574
    Email: kcschrad@hotmail.com

  2. Richard Wurtzberger

    Richard Wurtzberger
    Sleepy Eye, MN
    Phone: 507-794-6869
    Email: rwurtz@sleepyeyetel.net

  3. Scott Singlestad (USB Director)

    Scott Singlestad (USB Director)
    Waseca, MN
    Phone: 507-835-7821
    Email: singco@wasecawireless.com

District 9 Representatives

  1. Eric Thorn

    Eric Thorn
    Chatfield, MN
    Phone: 507-259-7475
    Email: lpacres@msn.com

  2. Rob Hanks (USB Director)

    Rob Hanks (USB Director)
    LeRoy, MN
    Phone: 507-561-3667
    Email: hanksrob1@gmail.com